O nás

Liečebňa Rieka s.r.o. – Centrum pre liečbu drogových závislostí – je špecializované zdravotnícke zariadenie zamerané na liečbu duševných porúch zapríčinené účinkom návykových psychoaktívnych látok, na liečbu nelátkových závislostí a depresií so zameraním na rast osobnosti.

V malebnom prostredí Malej Fatry v Šútove pri Martine na severe Slovenska,v blízkosti známeho Šútovského vodopádu, pracujeme od 1.11.2005.

Malá liečebňa v horskom prostredí poskytuje intimitu a diskrétnosť pre ľudí a ich rodiny trpiacich týmito ochoreniami ako aj pre všetkých, ktorý cítia potrebu osobného rastu pri životných zmenách.


Kapacita liečebne je 20 postelí a liečba je kombináciou medikamentóznych a psychoterapeutických postupov s holistickým zameraním. Malý počet pacientov dáva možnosť individuálnemu a aktívnejšiemu terapeutickému prístupu. Našou snahou je vytvárať príjemné a bezpečné prostredie rodinného typu, kde pod odborným vedením je možné rekonštruovať rozbité vzťahy v dysfunkčných rodinách.

Podstatou liečby závislostí a depresií je režimová liečba, t.j. podľa vopred určeného časového harmonogramu sa konajú rôzne terapie a aktivity. Dôležitým faktorom je čas, ktorý je nevyhnutný k celistvejšiemu preskúmaniu problému závislosti. Čas nato aby sa zmena mohla diať . Nemenej dôležité je rozbehnúť rodinnú terapiu a zapojiť do procesu rodinných príslušníkov.

 

Náš  Terapeutický tím 

MUDr. Miriam Kubicová

psychiater, gerontopsychiater

Čo mi dáva psychiatria? Možnosť byť nápomocná ľuďom,cítiť sa byť užitočná, byť obľúbená. Pracujem na psychiatrickej ambulancii a taktiež ako gerontopsychiater v sociálnych zariadeniach. Spájam medicínu s ľudskosťou,otvoreným srdcom, láskou, dotykom, to je pre mňa dôležité, skĺbiť medicínu s vnútorným pokojom človeka.Snažím sa rozdávať pokoj a liečiť podľa súčasných trendov biologickej medicíny. V mojej práci cítiť lásku, oporu, ľudskosť a pokoru.Som skôr biologicky orientovaný psychiater, ale práca tímu v Rieke ma naučila dávať vážnosť psychoterapii v celistvosti liečby duše.

MUDr. Marcela Sarnovská

psychiater CPLDZ Rieka

Ahoj. Dovoľte mi, aby som sa Vám predstavila. Kto som?
Som žena, matka, dcéra, sestra, liečiteľka, kamarátka, priateľka, občas som aj podnikateľka, šéfka, tvoriteľka a budovateľka, občas som obeť svojej samoty, občas obeť svojej nesamoty. Som tanečnica, kuchárka, som tá čo rada cvičí jogu , som abstinent…som mnoho.
Som psychiater a psychoterapeut tzv. ľudský, bezpodmienečne veriaci v ľudské dobro v lásku ktorá lieči a mám rada ten pocit sprevádzať druhých na ceste za poznaním, na ceste vlastnej premeny. Sama túto svoju cestu neustálych premien milujem. Milujem ten zázračný pocit vlastného úžasu nad objavmi pri spoznávaní samej seba, ten mier a radosť ktorá tieto objavy sprevádza.
Som žena denne hľadajúca v sebe nové prejavy lásky, jednoduchosť ,priamosť a čistou ducha a tela, odvahu vyjadrovať pravdu a akceptovať seba aj druhých ako originálne jedinečné ľudské bytosti.
V tomto mi Boh pomáhaj.

Magdaléna Nagyová

psychiatrická sestra CPLDZ Rieka s.r.o.

Pestujem vo svojom srdci všetky moje súčasti – bábätko, dieťa, dospievajúce, dospelé a aj budúce ja, pomocou výzvy 🙂 štverať sa 🙂 vo vertikálach a byť v spojení so sebou, s prírodou, oblakmi, krásou, láskou a s dotykmi.


 

Viera Velitšová

zdravotná sestra CPLDZ Rieka s.r.o.

„Mám rada ľudí a vážim si každého človeka. Rozdávam postupne všetko a od nikoho nečakám nič. Každému želám, aby si sám prišiel na to, že život je krásny a oplatí sa nám žiť.“

Daniela Prílepková

zdravotná sestra CPLDZ Rieka s.r.o.

„Som žena, čo má všetky farby dúhy a má rada pohľad na svet z vtáčej perspektívy. Baví ma objavovať moje schopnosti či už cez pohyb alebo prácou so svojím vnútrom. Pozorujem život, vnímam súvislosti a mojim poznaním rada inšpirujem. Hlboké zážitky najlepšie opíšem poéziou…na potulkách v prírode so psom mám pero vždy po ruke. S dôverou sa odovzdávam životnému prúdu, viem, že má pre mňa to najlepšie a preto kultivujem vďačnosť a žijem v láske.“Pavol Škrovánek

laický terapeut, CPLDZ Rieka s.r.o.

Za svoj najväčší úspech považujem, že vďaka nástrojom, ktoré som sa naučil v Rieke, som dokázal nájsť a stále nachádzam radosti v čistom a triezvom živote. Rád sa o svoje skúsenosti delím s inými a od nich sám dostávam povzbudenie a motiváciu. Milujem hudbu, ktorá je pre mňa zdrojom radosti a zároveň prostriedkom na vyjadrenie mojich pocitov. Aktívne sa venujem fitness cvičeniu a v súvislosti s tým sa zaujímam o fitness výživu  a životosprávu.Spolupracovali s nami

Mgr. Alžbeta Gažová

špeciálna pedagogička a terapeutka CPLDZ Rieka s.r.o.Som Alžbeta, Bety, Betka. V Rieke som sa naučila a presvedčila, že každý z nás môže mať lepší život, ako momentálne žije, každý má právo na šťastný život naplnený láskou, slobodou a bezpečím a láskyplný vzťah so sebou a s inými bytosťami je tým najlepším základom pre dobrý život. Motivujem ľudí k zmene, to mi naozaj ide J, niekedy lepšie ako motivovať samú seba! Som tvorivá, energická, radostná ale aj tvrdá, nekompromisná a poučujúca! Deň za dňom kráčam k svojmu cieľu – byť tou najlepšou verziou samej seba! 

Silvia Vandlíková

psychiatrická sestra CPLDZ Rieka s.r.o.Snažím sa byť úprimná, priama, čestná. Mám zásadu nedať sa ponižovať, ale neponižovať ani druhých. Slabší sú pre mňa výzvou, pomáhať im. Vážim si priateľstvo. Dlho mi však trvá, kým niekomu slovo priateľ pridelím. Potom je to už so všetkým, čo k tomu patrí. Zrada ma veľmi bolí. Mám rada veselých ľudí. Som za srandu, humor, ktorý je jemný, citlivý, nespôsobujúci bolesť.

 

 

Monika Štefaničiaková

zdravotná sestra CPLDZ Rieka s.r.o.Som žena, ktorá miluje úsmev, snažím sa ho rozdávať všade naokolo, no keď treba, viem byť aj vážna. Mám rada hudbu a prácu s ľuďmi. Rada počúvam druhých a pomáham vrámci svojich možností. Žijem svoj život tak ako mi ho osud ponúka. Zábava a dobrá nálada sú moje “baterky” 🙂 V kolektíve sa snažím byť spravodlivá, nemám rada klamstvá a najviac si vážim úprimnosť.

 

 

Dáša Stašová

laicka terapeutka, zdravotná sestra CPLDZ Rieka s.r.o.

Som žena, ktorá má rada láskavosť a pokoj, som rada sama so sebou v tichosti, rada tvorím. Mám rada svoj denník, už 6 rokov si ho píšem. Už dlhšiu dobu sa riadim touto múdrosťou: “Si povolaná pre slobodu, ktorú ti vydobil Boh. Stoj teda pevne a neboj sa byť sama sebou. Otvor svoje srdce a uši aby si počula Boží hlas. S odvahou bojuj za dobro priateľa.”

Vierka Hegyiová

zdravotná sestra CPLDZ Rieka s.r.o.

Dôverujem, ale naivná nie som. Preverujem, no bezpodmienečne neodsúdim. Udeľujem amnestiu, veď aj ja sa učím z vlastných chýb. Znovu a znovu verím v dobro ľudí. Rada sa smejem, hrám, veľa rozprávam a verím v šťastné konce. Predsa ak sme nešťastní, ešte nemôže byť koniec.

Peter Smoleň

Certifikovaný cvičiteľ čchi-kungu II. stupňa CPLDZ Rieka s.r.o.

Milujem život a aj cez cvičenie v ňom objavujem radosť s ktorou sa rád podelím. Čchi-kung je pre mňa kopec energie, zdravé telo, pevná vôľa a pokojný myseľ.

 

 

Mariana Šimurdiaková

Ľudovít Remeník

Ivetka Lavičková

Anna Holigová

Mgr. Ivana Almanová

Mgr. Nella Valentová

Mudr. Viera Lučanská

 

Poďakovanie: Ďakujem všetkým bývalým kolegom, ktorý v Rieke čestne, zodpovedne a s láskou viedli, podporovali a liečili mnohé ubolené duše.

MUDr. Marcela Sarnovská

SIGN INTO YOUR ACCOUNT

 
×
FORGOT YOUR DETAILS?
×

Go up